14 червня 2021 - Міжнародний день донора крові

07 Июня 2021

Міжнародний день донора крові проводиться кожного року 14 червня. Мета Всесвітнього дня донора крові- підвищити обізнаність всього світу про потреби в безпечності крові і її продуктах для переливання ,та важливості безоплатного добровільного донорства крові для національних систем охорони здоров’я.

Безпечна кров і її компоненти являються важливою складовою медичної допомоги і суспільної охорони здоров’я. Ця робота дозволяє щоденно рятувати життя мільйонам людей, а також покращувати якість життя багатьох пацієнтів. Потреби в крові являються загальними, але такими не являється доступ до крові всіх, хто її потребує.

На протязі всієї пандемії COVID-19, незважаючи на обмеження пересування та інші труднощі, донори крові в багатьох країнах продовжували здавати кров та її компоненти для пацієнтів, що потребували переливання. Данні надзвичайних зусиль в період безпрециндентної кризи лише підтверджують важливу роль ефективно організованого активного добровільного і безоплатного донорства крові в забезпечені безпечних, достатніх запасів крові, як в звичайні так і в надзвичайні часи.

Лозунг Всесвітнього дня донора крові в 2021 році – «Здавайте кров, хай в світі пульсує життя». Він передає важливий вклад донорів крові в те, щоб рятування життя одних та поліпшувати якості життя інших.

Особливий упор в рамках кампанії цього року робиться на роль молоді в забезпечені безпечних запасів крові. Молоді люди в багатьох країнах приймають саму активну участь в заходах та ініціативах.

В КНП «МКЛ №4» ДМР функціонують: обласне онкогематологічне відділення, відділення травматології та хіміотерапії, онкохірургічні відділення з наданням різнонаправленої допомоги, 5 хірургічних відділень надають цілодобову ургентну хірургічну допомогу, під час яких, досить часто, виникає потреба в трансфузії компонентів крові.

На базі КНП «МКЛ №4» ДМР функціонує відділення трансфузіології, яке щорічно приймає близько 3-х тисяч донорів на рік, для потреб свого підприємства, кров яких врятувала не одну тисячу пацієнтів, які потребували переливання компонентів крові. 2021 рік, не зважаючи на пандемію COVID-19, не став виключенням.

Керівництво КНП «МКЛ №4» ДМР безмежно дякує всім донорам крові та її компонентів  від імені всіх тих, кому Ви врятували життя! Донорство-справжній подвиг сильної духом та чистосердечної людини.

Життя пульсує в світі!

Життя пульсує в КНП «МКЛ №4 » ДМР.

14 червня у відділенні  трансфузіології лікарні буде проведено акцію приурочену Всесвітньому дню донора.

Запрошуємо всіх небайдужих долучитися до лав донорів - з 8:00 до 11:00.