Хірургічний торакальний центр онкологічного профілю

На базі КНП «Міська клінічна лікарня №4» ДМР в 1990 році був створений хірургічний торакальний центр онкологічного профілю в Дніпропетровській області, який надає висококваліфіковану допомогу пацієнтам з захворюваннями органів грудної порожнини.

Хірургічний торакальний центр онкологічного профілю розгорнуто на 40 ліжок. Відділення з 1990 року очолював лікар-хірург онколог вищої категорії, заслужений лікар України - Шкарупа Гліб Борисович, з 2022 року лікар-хірург онколог вищої категорії - Шкарупа Дмитро Глібович. У відділенні працюють: лікар-хірург онколог вищої категорії, д.м.н. - Суховерша Олександр Анатолійович; лікар-хірург - Корчак Дмитро Володимирович; лікар-хірург онколог першої категорії - Бобров Олександр Олександрович. Колектив медичних сестер очолює старша медсестра відділення - Дудка Оксана Григорівна.

Лікарі відділення пройшли стажування в Національному інституті раку. Фахівці центру володіють усіма методиками надання планової та ургентної онкоторакальної хірургічної допомоги.

Хірургічний торакальний центр онкологічного профілю є сучасним та високотехнологічним відділенням. У відділенні проводиться широкий спектр неінвазивних і малоінвазивних досліджень, таких як: спіральна комп'ютерна томографія, бронхоскопія, езофагогастродуоденоскопія, трансторакальна біопсія під контролем комп'ютерного томографа та УЗД, відеоторакоскопія, медіастіноскопії, що дозволяє за короткий час встановити діагноз і зменшити час перебування пацієнта в стаціонарі. На базі  КЗ «Дніпропетровська міська багатопрофільна клінічна лікарня №4» ДОР» існує патологоанатомічне відділення, яке виконує цитологічні, гістологічні, іммуногістологічні ультраструктурні дослідження віддалених і біопсированних пухлин.

У хірургічному торакальному центрі онкологічного профілю ведеться різнопланова лікувальна та науково-дослідницька робота. Ми тісно співпрацюємо з кафедрою онкології Дніпропетровської державної медичної академії. На базі центру працює доцент кафедри онкології ДДМА, к.м.н. - Завізіон Віктор Федорович. Здійснюється комплексне лікування хворих з доброякісними і злоякісними новоутвореннями молочної залози, шкіри та м'яких тканин.