Відділення гемодіалізної та еферентної терапії

Відділення гемодіалізної та еферентної терапії відкрито 10 квітня 2014 року на підставі наказу Департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 09.04.2014 №354/0/197-14 на 24 діалізних місця. Надає висококваліфіковану спеціалізовану медичну допомогу пацієнтам нефрологічного профілю, які отримують замісну ниркову терапію методами програмного гемодіалізу та постійного амбулаторного перитонеального діалізу мешканцям м.Дніпро та Дніпропетровської області.

На базі відділення 20 апаратів: 19 апаратів - проведення замісної терапії; 1 апарат - гемодіафільтрації. Дві палати інтенсивної терапії оснащені сучасним обладнання. Сучасна система водопідготовки з використанням комплексу поетапної водоочищення.

З 20 червня 2014р. методом програмного гемодіалізу проходили лікування 48 пацієнтів з термінальною нирковою недостатністю, жителі Краматорська Донецької області. З 26 липня 2014р. і по теперішній час сеанси гемодіалізу отримують 75 жителів, які переміщаються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції (Донецька і Луганська області).

Загальна кількість хворих-переселенців - 123 людини. Жителів Дніпропетровської області - 27 осіб. Відділення працює в 4-5 змін, проведено 4 395 сеансів гемодіалізу.

Завідує відділенням лікар-анестезіолог вищої категорії, лікар-нефролог І категорії - Марченко Дмитро Миколайович. У відділенні працюють: лікар-нефролог - Москвінова Наталія Анатоліївна, зовнішній сумісник лікар-нефролог - Савченко Олена Анатоліївна. Колектив медичних сестер та середній медичний персонал очолює старша медична сестра відділення – Данильченко Світлана Миколаївна.

Специфіка роботи відділення

• Проведення ультрафільтрації, гемофільтрації, гемодіафільтрації, процедур екстракорпоральної підтримки пацієнтів перед оперативним втручанням.
  • Надання консультативної та методичної допомоги фахівцям нефрологічного, терапевтичного, ендокринологічного і урологічного відділень в проведенні лікування пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю, підбір пацієнтів для лікування методами замісної ниркової терапії і еферентних методами.