Міський нефрологічний центр

            Розвиток нефрологічної служби розпочався ще з 1964 року відкриттям відділення «штучна нирка», яким керував майбутній професор А.В. Люлько. За його ініціативою був написаний лист у МОЗ про необхідність відкриття нефрологічного відділення у м.Дніпро. Наказ про його відкриття прийшов навесні 1967р.

            10 серпня 1967 року було відкрито міське нефрологічне відділення на 25 ліжок, на базі міської клінічної лікарні №16, де надавали медичну допомогу дорослим та дітям, так як у місті не було дитячого нефрологічного відділення.

            Крок за кроком відділення розвивалося, впроваджувалися сучасні методи діагностики та лікування, пацієнтів було багато, тому стало питання про збільшення ліжкового фонду. І в 1973р. відділення було розширено до 40 ліжок. До цього часу відкрилося міське дитяче нефрологічне відділення на базі дитячої лікарні №2.

            Відділення тісно співпрацювало з НІІ урології та нефрології м.Києва. Організовували спільні конференції з питань нефрології. Інститут надавав консультативну допомогу та проводив відбір пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю на лікування методом програмного гемодіалізу, на трансплантацію нирки. І знову стало питання у збільшенні ліжкового фонду і вже в 1977р. відділення було розширено до 60 ліжок та переведено у міську лікарню №11.

            5 червня 1990 року міський нефрологічний центр переведений у склад КЗ «Дніпропетровська міська багатопрофільна клінічна лікарня №4» ДОР» в якій крім лікувальних відділень була організована потужна параклінічна служба. Це дало можливість впровадити ряд нових методів обстежень, які широко використовуються для діагностики функціонального стану нирок (УЗД, сцинтиграфія нирок та інших органів, сканування нирок та ряд біохімічних, клінічних, імунологічних досліджень). З 1990р. почався другий етап розвитку нефрологічної служби.

            Міський нефрологічний центр отримав можливість направляти пацієнтів на лікування методом програмного гемодіалізу та перітоніального діалізу в Обласну лікарню ім.Мечникова та м.Запоріжжя. Лікарі центру спільно з кафедрами Медичної Академії опублікували більше 30 статей в різних медичних журналах.

            На протязі декількох років центр змінив декількох керівників. На сьогоднішній день міським нефрологічним центром завідує лікар-нефролог вищої категорії – Туренко Олена Анатоліївна. Лікарі центру: лікар-нефролог другої категорії – Денисенко Ольга Олександрівна; лікар-нефролог другої категорії – Шибченко Юлія Олександрівна; лікар-нефролог молодий спеціаліст - Лященко Олександра Сергіївна. Колектив медичних сестер та молодший персонал очолює сестра медична старша – Сірик Людмила Іванівна.

 

                    Лікарі центру постійно підвищують свій професійний рівень (курси удосконалення, спеціалізації, конференції та республіканські, зарубіжні з'їзди).