Міський хірургічний центр патології голови та шиї

Хірургічний Центр патології голови та шиї на базі КЗ «Дніпропетровська міська багатопрофільна клінічна лікарня №4» Дніпропетровської обласної ради» був створений 15 липня 1992 року шляхом поєднання щелепно-лицевого і ЛОР-стаціонару, єдиний в Україні такого профілю  і має  у своєму складі консультативно-діагностичний кабінет і стаціонарне відділення на 60 ліжок, де працюють ординаторами 3 щелепно-лицевих хірурга, ЛОР-лікар, 0,5 ст. лікар-невропатолог і 4 чергових лікаря. У 1993 році центр став учбовою та лікувальною базою кафедри хірургічної стоматології Дніпропетровської державної медичної академії.

Перевагою центру є те, що в штаті є ЛОР-лікар, лікар-невропатолог, участь яких дуже важлива при лікуванні хворих з комбінованими травмами голови, які супроводжуються струсами головного мозку та переломами  середньої зони обличчя.

На базі відділення відкритий Центр пластичної, косметичної і реконструктивної хірургії, що виконує повний об'єм як хірургічних втручань, так і нехірургічних маніпуляцій обличчя і тіла.

Матеріально-технічне забезпечення клініці  задовільне.

Прийом хворих  в клініку цілодобово і щодня. На консультацію направляють хворих лікарі поліклінік, стаціонарів міста, включаючи філії і амбулаторії. Лікар будь-якого фаху і будь-якого місця роботи може направити хворого в стаціонар не тільки на госпіталізацію, але і для уточнення діагнозу і узгодження тактики ведення на всіх етапах лікування, незалежно від місця мешкання, без  домовленостей. Консультативний прийом планових хворих здійснюється з понеділка по п'ятницю з 8-00 до 14-00 в 421 кабінеті на IV поверсі консультативної поліклініки, а ургентні хворі консультуються цілодобово.

Клініка має: дві операційні  для планових і ургентних операцій, 20 палат, де розгорнені 60 ліжок,   два перев'язувальні, маніпуляційий, консультативний кабінет і  кабінети для учбових цілей.

Завідуючий хірургічним Центром патології голови та шиї Комський Марк Петрович, стаж роботи 30 років, член-кореспондент Української академії наук, доктор медичних наук, вища атестаційна категорія лікаря-хірурга. У 1992 року відкрив і по теперішній час завідує центром.

Публікації:

 • автор 56 друкарських робіт;
 • автор монографії;
 • співавтор 6 навчальних посібників;
 • співавтор: 1 відкриття;1 авторського свідоцтва на винахід;
 • 5 патентів на винахід.

Міжнародні контакти завідуючого Центром Комського М.П.:

 1. 1998г. - участь в роботі міжнародного симпозіуму м. Ганновер, Німеччина. Форма участі –  доповідь, наукова стаття, стендова доповідь.
 2. 1999г. – участь в роботі міжнародного з'їзду  м. Москва. Форма участі – доповідь.
 3. 2000г. – відрядження до Китаю для навчання фахівців центрів пластичним операціям.
 4. 2002г. – участь в роботі міжнародного з'їзду м. Мюнстер, Німеччина. Форма участі – публікація наукової статті в матеріалах   з'їзду.
 5. 2003г. – відрядження в Ісламську Республіку Іран для навчання фахівців центрів пластичним операціям.
 6. 2004г. – стажування в провідних клініках м. Тель-Авіва і м. Хайфи держави Ізраїль з питань пластичної, естетичної хірургії, імплантології.

У Центрі працюють :

 1. Лікар-ординатор Коханенко Олена Іванівна, стаж роботи 32 роки, вища атестаційна категорія. Має 3 друковані роботи.
 2.  Лікар-ординатор Шевченко Олексій Михайлович, стаж роботи 21 рік, вища атестаційна категорія. Має 3 друковані роботи.
 3. ЛОР-лікар Грановськая Євгенія Марківна, стаж роботи 39 років, кандидат медичних наук, вища атестаційна категорія. Має 18 друкованих робіт.
 4. Лікар-невропатолог Сидоренко Дарья Володимирівна,   стаж  роботи 5 років.
 5. Лікар-ординатор Козлов Олег Валерійович, стаж роботи 9 років, перша атестаційна категорія. Має 1 друковану роботу.
 6. Черговий лікар  Юткін Андрій Анатольович, стаж роботи 17 років, перша атестаційна категорія.
 7. Черговий лікар  Почтовик Ігор Олександрович, стаж роботи 10 років, перша атестаційна категорія.
 8. Черговий лікар Юнкін Ярослав Олегович, стаж роботи 4 роки.
 9. Черговий лікар Беспалов Кирило Михайлович, стаж роботи 3 роки.
 10. Лікар-консультант Гончарова Жанна Євгенівна, стаж роботи 12 років, перша атестаційна категорія.

Основні наукові напрями центру за останні роки присвячені розробці нових методів  лікування травм, запальних процесів, пухлин і пластичним методам лікування, що мають важливе соціально-економічне значення.

Упроваджений метод металоостеосінтезу накістковими мініпластинами при переломах   кісток  лицевого  скелета,  що  дозволив  значно (до 3 тижнів) скоротити час імобілізації щелеп і можливість нормального живлення.

Упроваджений унікальний метод внутрішньоартеріального реґіонарного лімфотропного введення лікарських речовин, що не має аналогів при лікуванні важких форм запальних процесів в області голови і шиї, що дозволило скоротити терміни лікування хворих на 7 днів і уникнути інвалідізації.

Упроваджений метод внутрішньотканинної   контурної пластики обличчя і тіла гідрогелем «AQUAlift». За допомогою ін'єкцій гідрогеля можливе усунення асиметрії і зміни форми будь-якої частини тіла без операції.

Проводиться постановка зубних імплантатів,  що дозволяє здійснювати протезування без знімних зубних протезів. Використовується   устаткування, матеріали і технологія фірми «Альфа-біо», Ізраїль.   Фахівець – Комський М.П. пройшов стажування в провідних клініках держави Ізраїль, має сертифікат і ліцензію.

Упроваджений діагностичний метод прогнозу результату захворювання на основі прогностичного значення імунологічних      досліджень у хворих з остеомієлітом  нижньої щелепи.

Упроваджений метод радіонуклідної діагностики перебігу запальних    ускладнень переломів  нижньої щелепи.