Міський центр лікування гострих отруєнь

Міський центр лікування гострих отруєнь у своїй структурі має такі підрозділи як: токсикологічне відділення – 25 ліжок, спеціалізоване відділення інтенсивної терапії – 12 ліжок, хіміко-токсикологічна лабораторія, експрес-лабораторія відділення інтенсивної терапії.

Показання до госпіталізації пацієнтів до центру:

• гострі екзогенні отруєння хімічними речовинами (лікарські засоби, виробничі речовини, виробничі та побутові засоби, засоби побутової хімії та хіміопрепарати сільської хімії) – незалежно від ступеня тяжкості;
  • отруєння тваринами (укуси комах, змій, риб та інше);
  • отруєння рослинами (цикути, гриби та інше);
  • отруєння наркотичними препаратами важкого ступеня тяжкості та їх ускладнення;
  • отруєння етиловим алкоголем важкого ступеня тяжкості (алкогольна кома - ускладнена і неускладнена);
  • отруєння сурогатами алкоголю I та II порядку, незалежно від ступеня важкості; ускладнення гострих екзогенних отруєнь (ураження печінки та нирок, енцефалопатії у гострому періоді перебігу).

Госпіталізація до центру пацієнтів з діагнозом «Кома неясної етіології» з травматологічним анамнезом або неврологічною симптоматикою на фоні отруєння (алкоголь, наркотики, медикаменти, гази та інше) проводиться після попередньої консультації та обстежень, які виключають черепно-мозкову травму або гостру судинну патологію головного мозку. Центр не виконує функції немедичного закладу по наданню послуг громадянам з алкогольним сп’янінням.

Завідує центром лікар-токсиколог вищої категорії - Шинкаренко Микола Дмитрович. Під його керівництвом 9 висококваліфікованих лікарів своєї справи. Колектив медичних сестер та молодший медичний персонал очолює сестра медична старша – Миронова Людмила Миколаївна.