Відділення трансфузіології


ХТО МОЖЕ БУТИ ДОНОРОМ?

Донором може бути будь-який громадянин України віком від 18 до 60 років, який не має медичних протипоказань до здачі крові та її компонентів, при собі мати паспорт (оригінал) з пропискою Дніпропетровської області.

КОМУ ПОТРІБНА КРОВ?

За статистикою, кожна третя людина хоча б раз у житті потребує переливання крові. Це можуть бути постраждалі у ДТП та нещасних випадках, породіллі, онкохворі діти та дорослі, опікові пацієнти та пацієнти, що потребують хірургічних втручань, особливо трансплантацій.

ПРОТИПОКАЗАННЯ та ОБМЕЖЕННЯ:

  • гепатит «В», «С»;
  • сифіліс;
  • ВІЛ;
  • серцево-судинні захврювання;
  • хронічні хвороби печінки, нирок, легень, ендокринної системи тощо;
  • вага донора повинна бути не менше 50кг.

Завідує відділенням – Ільїна Вікторія Вікторівна. Колектив відділення: сестра медична старша – Червинська Олена Володимирівна; лікар-лаборант – Порошина Леонора Яківна; лікар-лаборант – Жилюк Оксана Василівна; сестра-господиня – Смородина Тетяна Іванівна; а також молодший персонал.  

УВАГА!

Прийом донорів у відділення трансфузіології здійснюється на підставі документа, що посвідчує особу донора, які мешкають на території Дніпропетровської області. Згідно до закону України «Про донорство крові та її компонентів» від 23 червня 1995  року, донором може бути кожний дієздатний громадянин віком від 18 років.

Стандартній об’єм заготівлі крові – 450мл. Без врахування крові, яка береться для аналізів (40мл). Особи, маса тіла яких не перевищує 50кг і зріст менше 150см допускаються до кроводачі в індивідуальному порядку.

Інтервал між кроводачами повинен бути не менше 60 діб. Кількість кроводач протягом року у чоловіків – не більше 5, у жінок – 4. Після 5 регулярних кроводач рекомендується перерва терміном на 3 місяці.

Донорські дні: понеділок – з 8:30 до 11:00, середа – з 8:30 до 11:00.